ÖZEL HAREKET POLİSİ MERKEZİNDE 51 ŞEHİDİMİZİ ZİYARET ETTİK

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Merkezi olarak 15 Temmuz Hain Darbe girişiminde Devletin silahını Devletin askerine ve polisine yönelten vatan haini şerefsizlere lanet okumak için;

Gölbaşı Özel Harekât Dairesi Toplanma Merkezinde Göreve gitmek üzere iken atılan bombalarla Şehadet Şerbetini içen kahraman polislerimizin ruhlarını şad etmek Şehitlik Anıtı önünde Kuranı Kerim Okumak yapılan hatimleri bağışlamak ve bütün şehitlerimize dualar etmek üzere oradaydık.

Resmi Yazışmayla aldığımız izin sonucunda önce Özel Harekât içerisinde bulunan Şehitlik Cami İmam Hatibi ve Sendikamız Gölbaşı Temsilcisi Kahraman GAZİ başkanımız Hasan Hüseyin ALKIR hocamızı ziyaret ettik.

 

HASAN HÜSEYİN ALKIR 1969 doğumlu. 28 yıldır din görevlisi. Gölbaşı Şehitler Camiinden önce 25 yıl Haymana’nın bir beldesinde görev yaptı. Sonra rotasyon sonucu Şehitler Camii’ne müezzin olarak atandı. 2 yıl şehit Mustafa hocayla görev yaptı.

15 Temmuz`da özel harekâta yardım için gelen ve o zaman Şehitler Camisi müezzini, şimdi ise imamı olan Hasan Hüseyin ALKIR o gece ağır yaralanan gazilerimizden. Uzunca bir hastane serüveninden sonra Allaha şükür görevinin başında. Yine vatan sevdalılarıyla beraber.

Hocamız bize o geceyle ilgili Görevlerinin başında şehadete erenlerin bulunduğunu anlattı "Şehitlerimizin, gazilerimizin, milletimizin, bizlere bu hainliği yapanlardan, dünyada, ahirette alacağı var." diyerek adlı bir şiir yazdı

ALACAĞIM VAR

Hainlerden vücudumda yara var,

Siz nasıl oldunuz böyle canavar.

Üzerime uçtu bombayla duvar,

Bu dünyada sizden alacağım var.

Uçağı tankıyla bizi ezdiler,

Sinsi sinsi içerimize sızdılar,

Hainler, alçaklar bizi üzdüler,

Ahirette sizden alacağım var.

Şehit olduk gazi olduk o gece;

Müslümana siz yaptınız işkence,

Şerefsizler kıydı yaşlı ve gence

Mahşerde sizden alacağım var.

Böyle zulüm gâvurlardan görmedik

Ne istediniz de size vermedik,

Hainleri içimizde bilmedik

Sırat ’ta sizden alacağım var.

Hep birlikte sokaklara çıkınca,

Mermileri insanlara sıkınca,

Kanlarımız oluk oluk akınca

Mizanda sizden alacağım var.

 

Şehitlik ziyareti ve hatim bağışlama programına Sendikamızın Genel Başkanı Hazım Zeki SERGİ, Genel Başkan Yardımcıları Kenan AK, Orhan Kartal, Fahri ÖZDEMİR, Kırıkkale İl Temsilcimiz Musa ÖKSÜZ, Ankara 3 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Kenan ELMA ve Gölbaşı İlçe Temsilcimiz Hasan Hüseyin ALKIR hocamız Şehit aileleri ve Görevi Başındaki Kahraman Özel harekâtçı polislerimiz katıldı.

Vurulup Tertemiz alnından Uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna yarab ne güneşler batıyor diyerek Cenabı Allah’ın en mukaddes emaneti olan canını bu vatan için, bu millet için fedai canda bulunan aziz şehitlerimizi anmak Bu asil millete uzanan hain elleri hain ve alçakça girişimleri protesto etmek için Şehitlik ziyaretine geldik.

 Rabbim bütün şehitlerimize rahmetiyle muamele eylesin. Kahraman şehitlerimizin ailelerine sabırlar versin. Okuduğumuz ve ruhlarına bağışladığımız Hatmi şeriflerden ve surelerden hâsıl olan sevapları rabbim kabul eylesin. Milletimize ve devletimize böyle acılar yaşatmasın. Vatanımızı bayrağımızı ve milletimizi her türlü tehlikelerden korusun. Âmin.

TÜRK DİYANET VAKIF SEN GENEL MERKEZİ


17.7.2017 10:11:09


  • Türk Diyanet Vakıf-Sen
  • TDVS Sandık
  • Türkiye Kamusen
  • Diyanet İşleri Başkanlığı
  • Türkiye Diyanet Vakfı
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü